ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6961127
*
nr 696 1127
Spegel
Gammal-stil, 23 x 19
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2011
kl 17:36:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 12:44:19
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gammal-stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 696 1127
Spegel
Gammal-stil, 23 x 19
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 12:44:19 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gammal-stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:14